Materiály a technologie

PLASTOVÉ FÓLIE

MATERIÁL

Plastové fólie jsou vyráběny z PVC (polyvinyl chlorid), který je běžně označován jako vinyl. PVC je plast vyrobený na bázi soli a ropy. Protože významnou část jeho hmoty tvoří chlór, je k vytvoření určitého množství PVC zapotřebí méně ropy než u mnoha jiných polymerů. PVC je termoplastický materiál. Termoplastické materiály jsou takové materiály, které mohou být opakovaně taveny a po zahřátí na určitou teplotu znovu po vychlazení ztvrdnou. PVC je obvykle používáno na výrobu trvanlivých produktů, často s životností přesahující 60 let. Může být trvanlivou a vlhku odolnou náhradou výrobků z papírového kartonu.

Měkčené PVC je materiál vysoce odolný v tahu, je chemicky stálý. Na povrchu má zatavenou speciální vrstvu, která zvyšuje odolnost plastu proti oděru (více v sekci MĚKČENÉ PLASTOVÉ FÓLIE).

Tvrdé plastové fólie (Vikunyl) jsou vyráběny v čirém, bílém a barevném (i průhledném) provedení. Vinkunyl je vhodný na výrobu štítků, cedulek, identifikačních karet, obalů, kancelářských složek či jako ochranná fólie na letácích, plakátech a fotografiích. Vikunyl lze zpracovávat výsekem, vakuově tvarovat, ručně skládat a potisknout sítotiskem. Vybrané typy je možno potisknout i ofsetem. V čirém provedení je v nabídce i antireflexní povrch. Bílé fólie mohou mít lesklý i matný povrch. Pro oboustranný potisk jsou vhodné bílé fólie se zvýšeným obsahem pigmentu z důvodu neprůhlednosti. Naopak bílou s opalizujícím efektem lze prosvítit.

Bezftalátové fólie – naše společnost nabízí možnost používání bezftalátových plastových fólií. Ty jsou šetrnější nejen k životnímu prostředí a lidskému zdraví, ale také k citlivějším materiálům, jakými jsou například mince, které v kontaktu s nimi neoxidují.

MĚKČENÉ PLASTOVÉ FÓLIE

VÝROBCE

Plastové fólie jsou dodávány jedním z hlavních evropských výrobců, který působí na trhu již 50 let. Tato nizozemská společnost díky své silné expertíze poskytuje výrobky nejvyšší kvality. Při výrobě produktů z plastu se využívá technologie vysokofrekvenčního sváření, tzv. technologie vnitřního ohřevu.Ta se velmi liší od svařování horkým vzduchem nebo infračerveným zářením. Tím, že je materiál ohříván zevnitř ven, fúze probíhá velmi rychle. Stejnorodý svar přináší maximální pevnost a perfektní kontinuitu. Plastové fólie se mohou kombinovat s technologií lepení a laminace. Vysoce kvalitní materiál zaručuje estetičnost a životnost. Jeho možnosti jsou téměř neomezené. Stačí použít trochu fantazie a kreativity!

TECHNOLOGIE

Rychlost a kvalita – při výrobě produktů z plastu se využívá technologie vysokofrekvenčního sváření, tzv. technologie vnitřního ohřevu. Ta se velmi liší od svařování horkým vzduchem nebo infračerveným zářením. Tím, že je materiál ohříván zevnitř ven, fúze probíhá velmi rychle. Stejnorodý svár přináší maximální pevnost a perfektní kontinuitu.
Vysoce kvalitní materiál z Nizozemí zaručuje estetičnost a životnost.

Technická specifikace – svařování všech plastových fólií (tloušťka 0,1-0,5 mm). Maximální svařitelná plocha: 50 x 78 cm. Minimální rozměry výrobku: 1 cm.

Potisk – výrobky je možné dodat potištěné:
a) čtyřbarevný potisk, zlacení, metalické barvy, parciální lak
b) prolis podle dodaných grafických podkladů
c) zatavení potištěného materiálu
d) výsek podle klientovy specifikace
e) osazení PVC obalem v různých materiálech a designech
f) kapsy na vizitky, dokumenty, vzorky a CD

VZORY

Kolekce průhledných a jednobarevných materiálů. Pět druhů matného povrchu s různou velikostí zrna. Řada Hotclub vhodná pro embosované luxusní výrobky. Kolekce Studio X zvýší hodnotu Vašich výrobků. Tato luxusní kolekce nabízí řadu designů: napodobenina kůže různých živočichů (např. plazů), metalíza, průhledné 3D fólie.

Luxyl – Floxyl – Xousmain – v této skupině naleznete Luxyl – vinyl zpracovaný do několika tiskových efektů, jakými jsou např. kůže a designy hi-tech. Floxyl je válené PVC s působivým vzhledem sametu a textilie, který uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Pro reklamní a kancelářské podložky byla vyvinuta řada Xousmain – laminovaná plastová pěna.

BARVY

Kromě standardní nabídky oblíbených barev je naše portfolio pravidelně obnovováno o nejmodernější barvy. Nabídka nových barev může být rozdělena do tří skupin:
a) Syté a tmavé – tyto barvy vytváří sytý a dramatický efekt. Používají se při decentních, moderních a jednoduchých aplikacích. Pro zvýšení efektu se mohou doplnit zlatou a černou.
b) Zářivá paleta – tropické, exotické, rajské, geometrické, moderní a květinové barvy.
c) Barvy pro školící materiály – hravá kombinace barev vhodných do školy, na konference a vzdělávací programy.

POLYPROPYLEN

Polypropylen (PP) je termoplastický polymer s širokým spektrem využití. Jedná se o velmi všestranný materiál, který nabízí skvělou kombinaci vlastností: pevnost, lehkost, tepelnou odolnost, tuhost v ohybu, snadnou opracovatelnost. Jako jeden z polymerů vyrobených z monomeru propylenu je odolný vůči řadě chemických rozpouštědel, kyselin a zásaditých látek, odolává chladu a je rezistentní proti častému použití. Je určen zejména pro užití v interiérech, ale může být s omezením používán i venku. Může být trvanlivou a vlhku odolnou náhradou výrobků z papírového kartonu. Hodí se především pro nenáročné a levné aplikace. Vyznačuje se mimořádnou lehkostí (od 450 g/m²) a značnou houževnatostí. Díky těmto vlastnostem patří k oblíbeným moderním reklamním nosičům.

Polypropylen Evacast má povrchovou úpravu Corona, která umožňuje potisk. Je vhodný zejména pro výsek a vyznačuje se mimořádnou houževnatostí proti zlomení v ohybu. Lze jej bigovat, prošít nebo nýtovat, popřípadě svářet. Fólie mají zrnitý povrch a vyrábějí se také v průhledném, čirém i barevném provedení. Čiré fólie mohou mít i hladký povrch.
Speciálními typy jsou Corial – barevná imitace mramoru, DUO s rozdílnou barvou obou povrchů, Lines – průhledný pruhovaný typ a Stripes se strukturovaným povrchem. Evacast je lehčí než voda. Polypropylen Evacast má celou řadu využití. Je vhodný pro výrobu kancelářských a reklamních předmětů, jako jsou:

a) Pořadače a stojany na spisy
b) Katalogy a příručky
c) Obaly na výrobky a skladovací obaly
d) Vzorkovnice a obaly na vzorky
e) Desky
f) Jídelní lístky a menu do restaurací
g) Alba
h) Další reklamní předměty

RECYKLACE

PVC je nejen trvanlivé, ale je to také materiál, který je ideální k recyklaci. PVC směsi jsou 100% recyklovatelné mechanicky, chemicky anebo energeticky. Po mechanickém třídění, mletí, promývání a odstranění nečistot je zpracováno použitím různých technik (granulované nebo jako prášek) a znovu použito ve výrobě. PVC produkty mají dlouhou dobu životnosti, což snižuje produkci odpadu v porovnání s použitím méně odolných produktů.

Jsou dva základní způsoby recyklace PVC:
a) Mechanické recyklování – PVC odpad je rozdrcen na malé části, které potom mohou být následně upraveny do nových PVC směsí na extrudování nebo lití.
b) Recyklování na základě suroviny – PVC odpad je rozložen na základní chemické složky, které mohou být použity při výrobě nového PVC anebo jiných materiálů.

Zachování zdrojů – odložení PVC na skládku zabírá cennou půdu a mrhá hodnotnými materiály. Většina PVC produktů je lehká a objemná a vydrží stovky let, aniž by došlo k jejich degradaci. V Evropské Unii jsou skládky postupně omezovány, recyklace se postupně stane hlavní, ne-li jedinou možností pro mnoho PVC produktů na konci jejich životnosti. Výchozím bodem recyklace je samozřejmě sběr. To je důvod, proč se zaměřujeme na podporu sběru a recyklačních procesů.

MECHANIKY

KROUŽKOVÉ MECHANIKY

Při výběru mechanik, do kterých se dokumenty pořádají, máte možnost širokého výběru z katalogu mechanik. Kulaté, hranaté, kovové, barevné, metalické, dvou, tří, čtyř a více kroužkové v různé výšce, s jistícími mechanikami atd.

PÁKOVÉ MECHANIKY

Pákové mechaniky vhodné pro časté pořádání dokumentů.

SORTIMENT MECHANIK

Pro více informací otevřete obrázek.

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE

+420 326 303 472

Kontakt

SÍDLO A FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Šrobárova 2002/40
101 00, Praha 10 - Královské Vinohrady
IČO: 28441125
DIČ: CZ28441125
Číslo účtu: RB 5842606001/5500